Dzisiaj jest: piątek, 20 lipca 2018

eWyszków » Wiadomości » Nowe mieszkania na wynajem w systemie TBS (zdjęcia)

Nowe mieszkania na wynajem w systemie TBS (zdjęcia)

3 sierpnia 2017, 14:02, UM Wyszków, red. Anna Augustyniak

Wyszkowskie TBS Sp. z o.o., uzyskało 20 lipca b.r. promesę kredytu preferencyjnego, udzielanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa mieszkaniowego, na finansowanie kosztów realizacji zabudowy mieszkaniowej "Na Skarpie" przy ul. Łącznej w Wyszkowie.

Uzyskanie promesy nie byłoby możliwe bez wymiernego wsparcia ze strony Gminy Wyszków.

Przyznany kredyt stanowi podstawowy strumień gotówki na finansowanie kosztów budowy. Do pełnego zbilansowania kosztów realizacji inwestycji należy jeszcze uwzględnić środki od przyszłych najemców mieszkań (w wysokości nie przekraczającej 25% kosztów budowy), wpłacanych w formie partycypacji oraz zaangażowanie ze strony Gminy Wyszków i Wyszkowskiego TBS.

Oferta mieszkań na wynajem, planowanych do realizacji w ramach inwestycji przy ul. Łącznej w Wyszkowie, adresowana jest w pierwszej kolejności, do wnioskodawców, którzy już złożyli wnioski o wynajem lub zamianę mieszkania gminnego oraz w zasobach TBS, ale również zakładów pracy zainteresowanych pozyskaniem mieszkań dla swoich pracowników oraz wszystkich zainteresowanych wynajęciem mieszkania, w szczególności rodzin wychowujących dzieci. Wynajem mieszkań jest sprawdzonym w Wyszkowie sposobem uzyskania "dachu nad głową" dla rodzin oraz osób młodych, rozpoczynających aktywność zawodową, nie posiadających zdolności kredytowej jak również zgromadzonych środków finansowych na zakup mieszkań na rynku. Oferta wynajmu doskonale wpisuje się w rynek mieszkaniowy i stanowi jego uzupełnienie.

Planowana inwestycja mieszkaniowa przy ul. Łącznej w Wyszkowie wchodzi w etap realizacyjny. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na wybór generalnego wykonawcy inwestycji. Harmonogram zakłada zasiedlenie mieszkań w 2019 r.

Planowana inwestycja przy ul, Łącznej w Wyszkowie obejmuje budowę 2 budynków mieszkalnych wielorodzinnych w technologii tradycyjnej, 5-kondygnacyjnych, w tym kondygnacja podziemna z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych i poddasze użytkowe, uzbrojenie i zagospodarowanie terenu zabudowy. Projekt zabudowy uwzględnia walory położenia "Na Skarpie" rzeki Bug, ale również rozwiązania pozwalające na małe zużycie energii, uzyskanie dużej liczby miejsc parkingowych w garażu podziemnym i na powierzchni, miejsc parkingowych dla rowerów, plac zabaw, małą architekturę.

Na rozpoczęcie inwestycji przy ul. Łącznej oczekuje wiele rodzin z Wyszkowa i okolic, którzy z tą inwestycją wiążą swoje plany rodzinne i zawodowe.Przykładowa wizualizacja jednego z budynków

Zdj. UM Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]