Dzisiaj jest: wtorek, 17 lipca 2018

eWyszków » Wiadomości » Podsumowania działań "NURD"

Podsumowania działań "NURD"

4 sierpnia 2017, 14:11, KPP Wyszków, red. Anna Augustyniak

Wyszkowska drogówka podsumowała wczorajsze działania "NURD". Aż w 20 przypadkach piesi przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

W czwartek, 3 sierpnia, wyszkowscy policjanci ruchu drogowego prowadzili kilkugodzinne działania NURD. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

Policyjne działania "NURD" mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. W ramach akcji policjanci zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego. Jak się okazało według zebranych danych zachowania pieszych i kierowców pozostawiają wiele do życzenia.

Funkcjonariusze ujawnili 46 wykroczeń, w tym 26 popełnionych przez kierujących samochodami i 20 popełnionych przez pieszych - przechodzenie w miejscu niedozwolonym.

Policja ponawia apel o ostrożność i rozwagę oraz przestrzeganie przepisów, dostosowanie się do nich może w dużym stopniu ograniczyć liczbę wypadków.
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]