Dzisiaj jest: wtorek, 17 lipca 2018

eWyszków » Wiadomości » O bezpieczeństwie z najmłodszymi podczas "Rally Wyszków 2017" (zdjęcia)

O bezpieczeństwie z najmłodszymi podczas "Rally Wyszków 2017" (zdjęcia)

4 października 2017, 08:40, KPP Wyszków, red. MK

Konkursy i zabawy promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym to działania policjantów, skierowane do najmłodszych uczestników imprezy sportowo - rekreacyjnej "Rally Wyszków 2017".

W niedziele 1 października, podczas XX Jubileuszowej edycji "Rally Wyszków", policjanci ruchu drogowego w ramach akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły" poprzez zabawę, edukowali dzieci jak dbać o bezpieczeństwo nie tylko swoje ale i swoich bliskich, przypominając im np. o zapinaniu pasów bezpieczeństwa czy noszaniu elementów odblaskowych.

Najmłodsi uczestnicy wykonywali prace plastyczne, zaś starsi rozwiązywali krzyżówki i odpowiadali na pytania związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach, chodnikach i ścieżkach rowerowych. Wszystkie poprawne odpowiedzi nagradzane były upominkami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też policyjne motocykle i radiowóz z wideorejestratorem. Dorośli uczestnicy również mogli znaleść coś dla siebie np. sprawdzić stan trzeżwości, czy sprawdzić ilość swoich punktów karnych. Zabawę dzieciom umilała nasza maskotka policyjna "Łoś", z którą można było zrobić sobie zdjęcie czy pobawić się.

Współpraca Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie z organizatorami rajdu trwa niezmiennie od kilku lat a działania profilaktyczne policji cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród uczestników.

źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]