Dzisiaj jest: wtorek, 17 lipca 2018

eWyszków » Wiadomości » 16-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala po wypadku w Porębie Średniej (zdjęcia)

16-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala po wypadku w Porębie Średniej (zdjęcia)

9 października 2017, 13:23, KPP Wyszków, red. MK

Wyszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia samochodu ciężarowego z motorowerem, którym kierował 16-latek.

5 października około godziny 18.30 w miejscowości Poręba Średnia miało miejsce zderzenie samochodu ciężarowego z motorowerem. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierujący samochodem ciężarowym marki DAF 30-latni mieszkaniec gm. Wyszków, uderzył w tył jadącego przed nim w tym samym kierunku motoroweru, którego kierujący 16 -letni mieszkaniec gm. Brańszczyk, wykonywał manewr skrętu w lewo. Kierujący motorowerem nie posiadał uprawnień do kierowania w/w pojazdem, jak również kasku ochronego. Został przetransportowany z poważnymi obrażeniami ciała do wyszkowskiego szpitala.

Policja przypomina, że prawa jazdy kat. AM uprawnia do kierowania motorowerem o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h; Wymagany wiek do uzyskania kategorii AM wynosi 14 lat. Przystąpienie do egzaminu przez osobę, która nie ukończyła 18 lat, uwarunkowane jest uzyskaniem pisemnej zgody rodziców lub opiekunów.

Policja przypomina również, że zgodnie z art. 40.1 ustawy prawo o ruchu drogowym "kierujący motocyklem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym".

źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]