Dzisiaj jest: wtorek, 22 stycznia 2019

eWyszków » Wiadomości » Ponad 200 maskotek dla wyszkowskiej policji

Ponad 200 maskotek dla wyszkowskiej policji

14 grudnia 2017, 14:30, KPP Wyszków, red. MK

Maskotki przekazane przez wyszkowską bibliotekę będą dawane dzieciom, które są świadkami czy też niestety ofiarami przemocy. Policja ma nadzieję, że kolorowa pluszowa maskotka złagodzi dzieciom przynajmniej chwilowo stres, a na ich twarzach pojawi się uśmiech.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie - Dział dla Dzieci i Młodzieży - zorganizowała II edycję akcji pod hasłem "PODARUJ DZIECKU MISIA!". W ramach akcji w dniach od 20 listopada do 8 grudnia odbywały się zajęcia "Niezwykła zabawka" przybliżające historię najpopularniejszej maskotki świata.

Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych czytelników wyszkowskiej biblioteki, którzy wspólnie z rodzicami przynosili swoje ukochane misie. W akcję czynnie włączyły się placówki oświatowe z terenu powiatu wyszkowskiego: Przedszkole nr 9 "Bajka", Przedszkole nr 1 "Jedyneczka", Przedszkole nr 2 oraz Szkolny Klub Wolontariatu działający w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Komorowie.

W ramach akcji udało się zebrać ponad 400 pluszaków. Połowa z nich została przekazana wyszkowskiej policji, druga trafiła do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie.

Kolorowe maskotki policjanci przekażą dzieciom w sytuacjach z przemocą domową w tle. Wyszkowska policja ma nadzieję, że misie, tygryski i inne pluszaczki złagodzą im chociaż na chwilę stres i przywrócą uśmiech na twarzach.

źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]