Dzisiaj jest: wtorek, 22 stycznia 2019

eWyszków » Wiadomości » Wyszkowianin w bokserskiej kadrze Mazowsza

Wyszkowianin w bokserskiej kadrze Mazowsza

8 stycznia 2018, 09:05, UM Wyszków, red. MK

Tegoroczny stypendysta sportowy Gminy Wyszków, Tymoteusz Chwiejczak, otrzymał powołanie na zimowy obóz kadry juniorów Warszawskiego-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pięściarskiego.

Zgrupowanie odbędzie się w dniach 15-24 stycznia w miejscowości Gródek nad Dunajcem w powiecie nowosądeckim. 17-letni wyszkowianin jest jednym z siedmiu zawodników powołanych na to zgrupowanie. Powołanie Chwiejczaka jest o tyle dużym sukcesem, iż poza trzema zawodnikami z Raszyna, powołania otrzymali pięściarze z większych miast niż Wyszków, chociażby z Radomia, Wołomina, Nowego Dworu Mazowieckiego.

Chwiejczak solidnie zapracował na to wyróżnienie. W lipcu ubiegłego roku wywalczył III miejsce na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Boksie, która rozgrywana była w Pułtusku. Impreza ta jest równoważna z mistrzostwami Polski. Wystąpił również w kwietniu na gali WWY Fight Night.

Zawodnikowi Gimnazjonu Apin Wyszków zostało przyznane stypendium sportowe Gminy Wyszków na 2018 rok.

źródło zdj. UM Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]