Dzisiaj jest: poniedziałek, 25 marca 2019

eWyszków » Wiadomości » Oznakuj swój rower

Oznakuj swój rower

6 kwietnia 2018, 08:12, KPP Wyszków, red. MK

Trwa policyjna akcja znakowania rowerów. Właściciele dwóch kółek, mieszkańcy naszego powiatu mogą zgłaszać się do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! - pod takim hasłem wraz z rozpoczęciem sezonu ruszyła akcja znakowania rowerów. Celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery.

Rower można oznakować w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie przy ul. Kościuszki 13, w każdy czwartek w godzinach 9:00-14:00. Pamiętajmy, aby mieć ze sobą dowód tożsamości i dowód zakupu ((paragon lub faktura, umowa kupna - sprzedaży).

Procedura programu polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych policji. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką informującą o dokonaniu oznakowania roweru.

Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia) i dowodu zakupu (paragon lub faktura, umowa kupna - sprzedaży).

Policjanci apelują do właścicieli rowerów o właściwe zabezpieczenie rowerów.

Aby przeciwdziałać kradzieży:

- oznakuj swój rower, gdyż brak cech identyfikacyjnych uniemożliwia często ustalenie właściciela odzyskanego roweru,

- zanotuj markę i typ, zrób zdjęcie roweru,

- przy zakupie roweru pamiętaj, aby sprzedawca zawsze wpisał do karty gwarancyjnej numer seryjny roweru który kupujesz,

- zaopatrzmy się w solidne zabezpieczenie,

- nie pozostawiaj swojego jednośladu bez opieki w miejscach o dużym natężeniu ruchu, jeżeli musisz go zostawić, załóż tzw "blokadę" i staraj się mieć go na widoku,

- zwróć uwagę na osoby obce kręcące się po klatkach schodowych, zainteresuj się nimi, zapytaj czego lub kogo szukają,

- przyjrzyj się im, zapamiętaj ich wygląd. Twoje spostrzeżenia mogą być pomocne przy ustaleniu tożsamości ewentualnych złodziei,

- nie dawaj nieznajomym przejechać się twoim rowerem,

- nie kupuj okazjonalnie roweru od nieznanej osoby - może być kradziony.

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]