Dzisiaj jest: poniedziałek, 25 marca 2019

eWyszków » Wiadomości » Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

13 kwietnia 2018, 13:43, KPP Wyszków, red. MK

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandaty to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. W ostatnich dniach wyszkowscy policjanci zatrzymali trzech takich kierujących.

W miniony piątek na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Somianka policjanci ruchu drogowe zatrzymali prawo jazdy 30-letniemu mieszkańcowi gm. Mońki, który przejeżdżał przez miejscowość z prędkością 104 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h.

Następnego dnia rano uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi stracił 72-letni kierowca skody. Mieszkaniec Warszawy jadący przez Turzyn (gm. Wyszków) przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Tego samego dnia w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali 40 letniego kierowcę volkswagena, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 102 km/h. Jego prawo jazdy również zostało zatrzymane. Na wszystkich kierowców funkcjonariusze nałożyli wysokie mandaty i punkty karne.

Policja przypomina, że już od prawie 3 lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych. Na ich mocy policjanci zatrzymują prawa jazdy kierowcom, którzy przekraczaj dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

sierż. szt. Marta Gierlicka

Źródło zdj. KWP Radom
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]