Dzisiaj jest: środa, 16 stycznia 2019

eWyszków » Wiadomości » 4 wypadki, jedna ofiara śmiertelna i 3 osoby ranne - to bilans tegorocznej majówki (zdjęcia)

4 wypadki, jedna ofiara śmiertelna i 3 osoby ranne - to bilans tegorocznej majówki (zdjęcia)

7 maja 2018, 13:47, KPP Wyszków, red. MK

Zakończyły się dziesięciodniowe działania "Bezpieczny Majowy Weekend". Podczas tej akcji na drogach naszego powiatu doszło do 4 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 3 zostało ranne. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało ponad 200 funkcjonariuszy.

Tegoroczna majówka trwała wyjątkowo długo, bo od piątku 27 kwietnia do niedzieli 6 maja. W czasie działań "Bezpieczny Majowy Weekend" na drogach powiatu wyszkowskiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 3 zostało ranne. Policjanci odnotowali 28 kolizji drogowych i zatrzymali 4 kierowców, którzy wcześniej spożywali alkohol. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało 211 funkcjonariuszy.

W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez nasz powiat.

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]