Dzisiaj jest: środa, 16 stycznia 2019

eWyszków » Wiadomości » Przewoził małoletnią motocyklem i spowodował wypadek. Ranna jedna osoba (zdjęcia)

Przewoził małoletnią motocyklem i spowodował wypadek. Ranna jedna osoba (zdjęcia)

10 maja 2018, 13:49, KPP Wyszków, red. MK

Wyszkowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, w którym ranny został motocyklista.

Do zdarzenia motocyklisty z samochodem osobowym doszło 8 maja br. na drodze krajowej K-62 w miejscowości Skuszew. Z wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu zdarzenia drogowego wynika, że kierujący motocyklem włączając się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa kierującemu osobówką podróżującemu w kierunku Kamieńczyka i doprowadził do zderzenia. W wyniku poniesionych obrażeń do szpitala został przetransportowany 24-letni motocyklista. O dużym szczęściu może mówić pasażerka jednośladu - 16-letnia wyszkowianka, która nie została ranna.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tych podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze.

W celu zatrzymania wzrostu liczby ofiar wśród motocyklistów oraz zmniejszenia zagrożenia, jakie stwarzają motocykliści, wyszkowscy mundurowi w codziennej służbie realizują zadania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa wśród podróżujących jednośladami.

Nie zapominajmy jednak, że za zdarzenia z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący samochodami. Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu, brak sygnalizowania skrętu, bądź zmiana pas ruchu, nie upewniwszy się czy kierowca ma do tego prawo, to jedne z głównych "grzechów" kierowców samochodów. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa, jak i oni.

podkom. Damian Wroczyński

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]