Dzisiaj jest: poniedziałek, 22 kwietnia 2019

eWyszków » Wiadomości » Pole dance - nowy fitness?

Pole dance - nowy fitness?

30 października 2018, 15:33, Tipmedia, artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się nad zwiększeniem swojej aktywności fizycznej? Chcesz spróbować czegoś nowego, jednak nie masz ochoty na zwykły fitness, jogging, siłownię lub bieganie? W takim razie co powiesz na pole dance?

Jest to taniec na rurze, połączony z elementami akrobatyki. Spokojnie, ma on niewiele wspólnego z tańcem striptizerek lub pań tańczących w klubach go-go. Choć nie będziemy ukrywać, pole dance również wyrabia grację i zwiększa płynność ruchów, sprawiając, że stają się one bardziej miękkie i kobiece. Daleko temu jednak do lap dance, lub jakiegokolwiek tańca erotycznego.

Ćwiczenia z rurką wymagają silnych mięśni. Możesz poczuć się zaskoczona, ale to właśnie ręce stanowią główny element pracujący podczas wykonywania prostych, podstawowych figur. Z czasem przydadzą się również silne mięśnie brzucha i nóg, a także elastyczny kręgosłup. Warto dodać, że pole dance jest dyscypliną, która pozwala na powolne robienie postępów. Sylwetka wzmacniana i budowana jest stopniowo, co pozwala na spokojny rozwój mięśni i poprawę wytrzymałości. Pole dance nie jest sportem, który wyciśnie z ciebie siódme poty i sprawi, że następnego dnia nie będziesz w stanie się ruszyć. Pozwoli ci za to na powolne dochodzenie do perfekcji, w twoim własnym tempie.

Odwaga i możliwość poznania samej siebie

Nie można zaprzeczyć, że rozpoczęcie treningów z rurką wymaga pewnej odwagi. Głównie ze względu na wiążące się z nią stereotypy. Ale nie tylko. Innym, równie ważnym powodem jest konieczność zaakceptowania swojego ciała i nauczenia się kobiecości. Na trening najlepiej przychodzić w krótkich spodenkach i topach, odsłaniających brzuch. Dlaczego? W ten sposób prościej jest wspinać się po rurze i wykonywać figury, które wymagają np. zaczepieniem się o drążek nogą. Ubrania powodują większy poślizg, przez co wykonywanie niektórych figur jest po prostu niewygodne. Oznacza to, że będziesz pokazywać innym uczestniczkom twoje mocno rozebrane ciało. Dla niektórych kobiet, może to być doskonała okazja do walki z kompleksami.

W jaki sposób? Tańcząc przy rurce, czy wykonując różnego rodzaju figury, skupiamy się przede wszystkim na sobie. Patrzymy, jak wygląda nasze ciało, koncentrujemy się na odpowiednim napięciu mięśni, czy ułożeniu nadgarstka. Próbujemy, raz, drugi, trzeci. I szybko obserwujemy postępy. Poznajemy możliwości naszego ciała, dowiadujemy się ile potrafi. Czujemy satysfakcję z każdą poprawnie wykonaną figurą. Wzrasta nie tylko nasza motywacja, ale również świadomość własnego ciała. Czujemy się pewniejsze, piękniejsze i bardziej atrakcyjne. Uczymy się swojej kobiecości.

Taniec na rurze sprawia, że nasze ruchy stają się bardziej miękkie, pełne gracji. Zaczynamy inaczej chodzić, inaczej się poruszać. Nasza sylwetka staje się proporcjonalna, smukła i lekko umięśniona. Pole dance to doskonały sposób na wzmocnienie mięśni całego ciała. Szczególnie ważna jest poprawa giętkości kręgosłupa, co pozytywnie wpływa na naszą postawę i cały kościec. Dajmy szansę rurce i przekonajmy się, ile zabawy potrafi dać trening z nią.

Źródło: https://samocentrum.com/

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]