Dzisiaj jest: poniedziałek, 22 kwietnia 2019

eWyszków » Wiadomości » Polacy obstawiają - jedni on-line, inni u "naziemnych"

Polacy obstawiają - jedni on-line, inni u "naziemnych"

2 listopada 2018, 14:50, Tipmedia, artykuł sponsorowany

Rozrasta się powoli rynek licencjonowanych bukmacherów w Polsce.

Najwyraźniej zapał do gry jest tak silny, że Polacy pogodzili się z drakońskim 12-procentowym podatkiem od każdego zakładu, który znacząco obniża szanse na zysk w dłuższym terminie. Wielu z nich obawia się też konsekwencji karnych gry u bukmacherów zagranicznych, których strony internetowe są w Polsce (choć z niewielkim powodzeniem) blokowane.

Podatek? No trudno

Licencjonowanych firm bukmacherskich przybywa, a więc jest popyt na ich usługi. Z jednej strony to dobrze, bo grający w razie jakichś nieetycznych czy bezprawnych działań bukmachera mogą odwołać się do polskich instytucji kontrolnych lub do polskiego sądu. Ma to jednak i drugą stronę: skoro ludzie grają mimo zniechęcającego podatku, to nie ma co liczyć na to, że w dającej się przewidzieć przyszłości podatek ten zniknie lub choćby zostanie obniżony do rozsądnego poziomu. Powstają też rozmaite serwisy internetowe opisujące to, jak działają legalni bukmacherzy i reklamujące ich oferty.

Jedni pozwalają obstawiać w Internecie...

Spośród tych, którzy wybierają usługi licencjonowanych bukmacherów, młodzi ludzie najczęściej obstawiają zakłady w Internecie. Bez wątpienia jest to najwygodniejsza forma zabawy z bukmacherką. Można obstawiać zakłady w domu, korzystając ze wszelkich dostępnych w Sieci statystyk, typów, forów, porad i zestawień kursów. Wypełnienie i wysłanie kuponu to kwestia sekund.

Jedną z firm oferujących legalnie zakłady przez Internet jest E-TOTO. Opinie na jej temat są przeważnie dobre. Oferta kursowa jest bogata, bukmacher nie zapomina nawet o egzotycznych ligach, grać można przez cały tydzień na okrągło i - co bardzo istotne - minimalna stawka na zakład to tylko 25 groszy. Cenią to sobie gracze stosujący progresję, zwłaszcza na zakłady o zwyczajowo niskich kursach: nie trzeba wpłacać ani ryzykować fortuny, by rozegrać kilka poziomów. Jak każdy bukmacher, także i ten kusi rozmaitymi promocjami, choć wykonanie wymaganego obrotu bonusem jest, delikatnie mówiąc, bardzo trudne. E-TOTO ma również punkty stacjonarne.

...a inni tylko w swoich punktach

Z kolei Superbet, choć także ma witrynę z zakładami, przyjmuje je na razie tylko w swoich punktach. Najwidoczniej przygotowuje się dopiero do uruchomienia zakładów on-line. Można więc przygotować sobie w Internecie kupon, ale trzeba się z nim zameldować w punkcie naziemnym i tam zapłacić. Więcej o tej firmie pisze serwis Betun -
https://betun.pl/superbet-opis-i-analiza-bukmachera-superbet/.

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]