Dzisiaj jest: poniedziałek, 22 kwietnia 2019

eWyszków » Wiadomości » 17 kolizji w świątczny weekend

17 kolizji w świątczny weekend

6 listopada 2018, 14:33, KPP Ostrów Maz., red. MK

Trwająca w tym roku pięć dni akcja "Znicz", to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Tegoroczna akcja "Znicz" rozpoczęła się już 31 października. Przez 5 dni policjanci czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich. Funkcjonariusze obecni byli w okolicach cmentarzy, na trasach oraz na ulicach miasta. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Na ponad 1020 wykonanych badań trzeźwości zatrzymano jednego pijanego kierowcę.

Od 31 października do 4 listopada wyszkowscy policjanci pracowali na miejscu 17 kolizji drogowych. Nie odnotowano żadnych wypadków. Najbardziej cieszy fakt, że kierowcy wykazali się rozwagą i ostrożnością co spowodowało, że nie było tragicznych zdarzeń drogowych, a co najważniejsze ofiar w ludziach. Tegoroczna, bezpieczna akcja "Znicz" zakończyła się w niedzielę, a nad naszym bezpieczeństwem czuwało ponad 180 wyszkowskich policjantów.

Źródło zdj. KWP Radom
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]