Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2019

eWyszków » Wiadomości » Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kliknij i zgłoś zdarzenie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kliknij i zgłoś zdarzenie

11 grudnia 2018, 15:34, KPP Wyszków, red. MK

Prawie 800 zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nanieśli mieszkańcy powiatu wyszkowskiego od początku tego roku. Interaktywne narzędzie pozwala na wskazanie miejsc, w których zagrożone jest bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją wie już dużo mieszkańców naszego powiatu, którzy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy w dalszym ciągu do korzystania z tego narzędzia.

Osoby, do których ta informacja być może jeszcze nie dotarła informujemy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Obsługa KMZB jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową www.mazowiecka.policja.gov.pl i kliknąć w zamieszczony po prawej stronie baner KMZB. Po tym można już nanieść na mapę zagrożenie i w ten sposób poinformować Policję o niepokojących nas zjawiskach. W ciągu 5 dni zagrożenie zostanie zweryfikowane. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadadzą jej status "potwierdzone" i podejmą czynności zmierzające do wyeliminowania zagrożenia oraz zapobiegania stwierdzonym zagrożeniom.

Jest to również świetne narzędzie do komunikowania się z dzielnicowym, do którego - jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu - spływa taka informacja. Jednak nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji - do tego wciąż służy numer alarmowy 997 i 112.

Policjanci zachęcają mieszkańców Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego do korzystania z tej formy komunikacji z Policją. Krajowa Mapa Zagrożeń dostępna jest pod adresem:https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Prosimy, aby z narzędzia korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]