Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2019

eWyszków » Wiadomości » Wyposażenie biura - przydatne akcesoria

Wyposażenie biura - przydatne akcesoria

17 grudnia 2018, 14:41, Materiał partnera

Biuro to przestrzeń, która powinna zostać jak najlepiej przystosowana do pracy. Z tego też względu muszą znaleźć się w niej konkretne meble i akcesoria. Z pewnością będą to biurka oraz wygodne fotele. Nie są to jednak wystarczające elementy. O czym zatem warto jeszcze pamiętać podczas urządzania biura? Sprawdźmy!

Meble biurowe

Coraz bardziej popularne stają się biura typu open space, czyli takie, gdzie w jednym, dużym pomieszczeniu mieści się kilka stanowisk pracowniczych. Z tego też względu konieczne jest odpowiednie rozstawienie biurek, aby zapewnić jak najlepszą ergonomię pracy. Biurka można rozdzielić, ustawiając regały lub szafki. Zapewnią one prywatność, a jednocześnie okażą się przydatne do przechowywania dokumentów czy przydatnych akcesoriów. W biurze powinna znajdować się również szafa. Dobrym rozwiązaniem będzie zwłaszcza szafa wnękowa, gdyż nie zabiera zbyt wiele miejsca. Na ścianie dobrze jest powiesić tablicę, na której zapisywane zostaną najważniejsze informacje. W tym celu świetnie sprawdzi się tablica na markery. Koniecznie należy ją także umieścić w sali szkoleniowej.

Akcesoria biurowe

Spinacz do papieru, karteczki samoprzylepne, zestaw długopisów, to tylko część akcesoriów, które są potrzebne podczas codziennego wykonywania obowiązków. Mimo że większość czynności odbywa się przy użyciu komputerów, to nadal czasami konieczne jest sporządzenie notatek na kartce papieru. Każdy pracownik powinien zatem posiadać własny notes, a nawet kalendarz z miejscem na zapisywanie przydatnych wskazówek. Tego rodzaju akcesoria są niepozorne, jednak ułatwiają planowanie i zapewniają dobrą organizację pracy.

O czym pamiętać urządzając biuro?

Przepisy pracy jasno określają normy dotyczące urządzania biura. Nie możemy więc zaaranżować firmowego wnętrza bez ich uwzględnienia. Trzeba sprawdzić, jaka jest minimalna odległość pomiędzy biurkami oraz gdzie ustawić monitor. Pamiętajmy jednocześnie, że duże znaczenie mają także kolory. Jaskrawe barwy sprawiają, że trudno jest się skupić, a wszechobecna szarość może okazać się przygnębiająca. Warto postawić na pastelowe odcienie, pobudzające kreatywność.

Biuro to specyficzna przestrzeń, która rządzi się nieco innymi prawami niż wnętrza mieszkalne czy użytku publicznego. Do ich urządzania dobrze zatrudnić specjalistę. Oczywiście możemy to zrobić na własną rękę, jednak wówczas należy dokładnie zapoznać się z wymogami BHP oraz zasadami zawartymi w kodeksie pracy.

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]