Dzisiaj jest: sobota, 6 czerwca 2020

eWyszków » Wiadomości » Czym są rolety dachowe i jak je dobrać?

Czym są rolety dachowe i jak je dobrać?

2 stycznia 2019, 14:21, Materiał partnera, artykuł sponsorowany

Dla pochyłych okien jedynym rozwiązaniem są często rolety dachowe. Rolety to opcja dekorowania otworów okiennych mająca bardziej złożoną strukturę, ale dzięki temu jest niepomarszczona, niezawodnie chroni przed niepożądanym światłem lub, przeciwnie, pozwala skierować strumień światła we właściwym kierunku.

Sam okna dachowe montowane są zawsze pod pewnym kątem. Z tego powodu tradycyjnie stosowane rolety takie jak tkaninowe, typu dzień noc czy rzymskie nie sprawdzą się tutaj, ponieważ tkanina nie przylegałaby do szyby, ale zwisała w dół, nie zapewniając żadnej ochrony przed promieniami słonecznymi. Potrzebna jest tu zatem taka osłona, która ma wmontowany specjalistyczny mechanizm, który utrzymuje tkaninę tak, aby bezpośrednio przylegała ona do szyby. Na rynku mamy wybór wielu rodzajów rolet dachowych. Popularne są zwłaszcza rolety aluminiowe.

Najbardziej popularne na współczesnym rynku są rolety lub żaluzje aluminiowe, tkaninowe, plisowane. Warto przeanalizować bardziej szczegółowo wszystkie opcje, aby dokonać właściwego wyboru. Aluminium to lekki i trwały materiał, który nie blaknie na słońcu. Idealnie nadaje się do otwierania okien w pionie, obracania lub rozkładania okien. Konstrukcja jest tutaj prosta. Blaszki umieszczone są jedna nad drugą, co pozwala na regulacje strumienia światła. Dodatkowo są łatwe do czyszczenia i nie ma w tym przypadku żadnych konsekwencji po zmyciu ich na mokro.

Inną opcją są rolety dachowe tkaninowe. Z pewnością wprowadzają one do pomieszczenia bardziej klasyczną i komfortową atmosferę. Rolety są wykonane z litego płótna, posiadają konstrukcję montażową i sterującą. Mechanizm sprężynowy zapewnia równe napięcie i przyczepność do okna. Z kolei rolety pilsowane dachowe, to doskonałe rozwiązanie dla małych okien na poddaszu. Dopasowują się do szkła, tworzą elegancką atmosferę, a dzięki fałdom niezawodnie chronią przed słońcem. Konstrukcja jest równie prosta co w przypadku pozostałych typów rolet. Poziome listy są ozdobione pilsowanym materiałem, który jest przymocowany do nich sznurkiem.

Przy samym wyborze musimy określić dokładnie, co jest naszym priorytetem. Rolety w mniejszym i większym stopniu mogą chronić pomieszczenie przed nadmiernym przegraniem, rozpraszać wpadające światło, całkowicie zaciemniać pomieszczenia lub być po prostu elementem dekoracyjnym. Zwłaszcza ten pierwszy czynnik powinniśmy poważnie wziąć pod uwagę, wybierając rolety. Na poddaszach latem zazwyczaj panuje wyższa temperatura niż w niższych partiach domu. Niekiedy może być to ciepło, które całkowicie uniemożliwia korzystanie podczas dnia z tych pomieszczeń. Roleta powinna dobrze zatem chronić przed przenikaniem do wnętrz ciepła i promieni słonecznych. Doskonale sprawdzą się tutaj systemy, które posiadają dodatkową tkaninę podgumowaną. Ich zastosowanie pozwala bowiem nawet całkowicie odciąć pokój od dostępu światła. W takim przypadku powinna być to tez roleta zewnętrzna. Tym bardziej że ten rodzaj rolety dodatkowo wygłuszy nam pomieszczenie. Roleta wewnętrzna także może ograniczyć wpadanie światła do pokoju, ale będzie w tym aspekcie mniej skuteczna.

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]