Dzisiaj jest: sobota, 21 września 2019

eWyszków » Wiadomości » Widzisz! Reaguj! Nietrzeźwi kierowcy to zagrożenie na drodze

Widzisz! Reaguj! Nietrzeźwi kierowcy to zagrożenie na drodze

18 stycznia 2019, 07:45, KPP Wyszków, red. MK

Pijany, zaledwie 20-letni kierujący audi, poruszał się po wyszkowskich drogach, stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie i pasażerów, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego.

16 stycznia kilka minut po godz. 21 dyżurny wyszkowskiej komendy odebrał telefon z informacją, że ulicami Wyszkowa jeździ pojazd marki audi, którego kierowca najprawdopodobniej jest pijany. Zgłaszający dokładnie opisał pojazd, a dyżurny na wskazaną ulicę natychmiast wysłał patrol. Policjanci potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. Badanie stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą audi 20-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego, wykazało ponad 1 promil alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Cieszy natomiast fakt, że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy, widząc podejrzane manewry kierujących, reagują i informują policję, dzwoniąc na numer 997. Taka reakcja cieszy i świadczy o coraz większej naszej świadomości z zagrożeń stwarzanych przez pijanych kierujących. Pokazuje też, że nie ma przyzwolenia na takie postępowanie.

Pamiętajmy, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]