Dzisiaj jest: czwartek, 18 lipca 2019

eWyszków » Wiadomości » Kolejne zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

Kolejne zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

7 lutego 2019, 10:47, KPP Wyszków, red. MK

Pomimo licznych działań policyjnych, komunikatów i apeli w dalszym ciągu wielu kierujących samochodami przekracza dozwoloną prędkość. W tym tygodniu wyszkowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy.

Na początku tygodnia w miejscowości Brańszczyk policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę mitsubishi, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 108 km/h. 49-letni kierowca złamał przepisy dotyczące dozwolonej prędkości, która w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 58 km/h policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Przypominamy! Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Policja apeluje do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Na drogach panują trudne warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno!


Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]