Dzisiaj jest: niedziela, 26 maja 2019

eWyszków » Wiadomości » Kierowca stracił prawo jazdy. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 120 km/h

Kierowca stracił prawo jazdy. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 120 km/h

12 lutego 2019, 15:39, KPP Wyszków, red. MK

Wyszkowscy policjanci drogówki zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 120 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h.

W miniony piątek w miejscowości Łosinno policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 120 km/h. 24-letni kierowca złamał przepisy dotyczące dozwolonej prędkości, która w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 70 km/h policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Przypominamy! Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Policja apeluje do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Na drogach panują trudne warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno!


Źródło zdj. KWP Radom
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]