Dzisiaj jest: niedziela, 26 maja 2019

eWyszków » Wiadomości » Poszukiwany przez policję mężczyzna wpadł, kiedy spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości

Poszukiwany przez policję mężczyzna wpadł, kiedy spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości

14 lutego 2019, 09:08, KPP Wyszków, red. MK

Policjanci wyszkowskiej drogówki udali się na miejsce zdarzenia drogowego dwóch samochodów osobowych. Na miejscu okazało się, że jeden z kierujących jest w stanie nietrzeźwości, a dodatkowo jest osobą poszukiwaną.

W poniedziałek tj. 11.02 policjanci wyszkowskiej drogówki udali się na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych w Wyszkowie przy ul. 11 Listopada. Na miejscu okazało się, że kierujący pojazdem marki mazda, 41-letni mieszkaniec gm. Wyszków, nieprawidłowo wykonując manewr zmiany pasa ruchu, doprowadził do zderzenia z pojazdem marki hyundai, którym kierowała 27-letnia mieszkanka gm. Brańszczyk. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący pojazdem mazda znajduje się w stanie nietrzeźwości, a wynik badania wskazywał ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że 41 latek jest poszukiwany, został zatrzymany i znajduje się w rękach policji.

Policja przypomina! Kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, czy nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Skutki tego zachowania, mogą być nieodwracalne.

Jeśli podczas kontroli policyjnej urządzenie do badania zawartości alkoholu wykaże od 0,2 do 0,5 promila, wówczas odpowiemy z art. 87§1 kodeksu wykroczeń. W takim przypadku sąd może orzec karę aresztu albo grzywny, a zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wynosi od 6 miesięcy do 3 lat.

Jeśli podczas kontroli urządzenie do badania stanu trzeźwości wykaże powyżej 0,5 promila, popełniamy wówczas przestępstwo i podlegamy już pod kodeks karny, a dokładnie art. 178a, za co grożą o wiele większe konsekwencje.

W przypadku popełnienia przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości grozi nam utrata prawa jazdy na minimum 3 lata, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. Gdy kierowca zostanie zatrzymany w stanie nietrzeźwości po raz drugi sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych dożywotnio.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

st.sierż. Wioleta Szymanik
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]