Dzisiaj jest: czwartek, 20 czerwca 2019

eWyszków » Wiadomości » Dzień Przedsiębiorczości w KPP Wyszków (zdjęcia)

Dzień Przedsiębiorczości w KPP Wyszków (zdjęcia)

22 marca 2019, 09:03, KPP Wyszków, red. MK

W ramach szesnastej edycji programu Dzień Przedsiębiorczości uczniowie z wyszkowskich szkół średnich wzięli udział w spotkaniu zorganizowany w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Dzień przedsiębiorczości to program jednodniowych praktyk dla uczniów szkół średnich. Ta ogólnopolska akcja ma na celu przybliżenie i pomoc w wybraniu przyszłego zawodu osobom, które już niebawem staną przed takim wyborem. Wydarzenie objął swoim patronatem Pan Prezydent RP Andrzej Duda.

Już od kilku lat wyszkowska policja włącza się w realizację dnia przedsiębiorczości. Dla chętnych uczniów szkół średnich, którzy być może w przyszłości wstąpią w szeregi policji, to doskonała okazja do zdobycia cennych informacji mogących pomóc w podjęciu decyzji. W trakcie spotkanie młodzież zapoznała się ze strukturą organizacyjną policji, z wymaganiami i poszczególnymi etapami rekrutacji. Pozyskała informację o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta.

O specyfice służby, ale też własnych doświadczeniach, opowiadali policjanci z poszczególnych wydziałów. Młodzież miała możliwość poznania pracy dzielnicowych, policjantów ruchu drogowego i służby patrolowej oraz spotkania z technikiem kryminalistyki.

W Dniu Przedsiębiorczości uczestniczyli uczniowie klasy mundurowej Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" w Wyszkowie oraz klas policyjnych IV Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie.

Uczestników spotkania przywitał Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie insp. Michał Toporkiewicz.

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]