Dzisiaj jest: sobota, 21 września 2019

eWyszków » Wiadomości » Pomagają zawsze, bo życie jest bezcenne

Pomagają zawsze, bo życie jest bezcenne

8 kwietnia 2019, 07:16, KPP Wyszków, red. MK

W czasie wolnym od służby post. Hubert Prusinowski i st. post. Kamil Zasłona z wyszkowskiej drogówki zauważali na stacji benzynowej leżącą na ziemi, nieprzytomną kobietę z krwawiącą raną głowy. Natychmiast zareagowali i ruszyli z pomocą.

Na co dzień niosą pomoc na drodze pełniąc służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, ale jak sami mówią pomaganie innym nie ogranicza się tylko do godzin spędzonych w pracy. Za słowami wyszkowskich policjantów idą też ich czyny.

W czasie wolnym od służby post. Hubert Prusinowski i st. post. Kamil Zasłona zauważali na stacji benzynowej leżącą na ziemi, nieprzytomną kobietę z krwawiącą raną głowy. Natychmiast zareagowali i ruszyli z pomocą. Z relacji syna poszkodowanej wynikało, że kobieta wychodząc z auta straciła przytomność i uderzyła głowa w betonowe podłoże.

Policjanci widząc powagę sytuacji, natychmiast wezwali pomoc i do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej, m.in. opatrzyli ranę głowy, monitorowali funkcje życiowe, zatroszczyli się też o komfort termiczny. Po kilku minutach kobieta odzyskała przytomność, została przekazana zespołowi karetki i przetransportowana do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów.

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]