Dzisiaj jest: niedziela, 7 czerwca 2020

eWyszków » Wiadomości » 13 wykroczeń podczas działań NURD

13 wykroczeń podczas działań NURD

13 maja 2019, 09:28, KPP Wyszków, red. MK

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego, dlatego też cyklicznie policjanci wyszkowskiej drogówki prowadzą działania pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas całodniowej akcji, która odbyła się 8 maja, mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Bilans działań to 40 kontroli drogowych i 13 ujawnionych wykroczeń, w tym 10 popełnionych przez kierowców i 3 popełnione przez pieszych.

Podczas działań policjanci apelowali do pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę na drodze oraz używali elementów odblaskowych.

Źródło zdj. KWP Radom
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]