Dzisiaj jest: sobota, 21 września 2019

eWyszków » Wiadomości » Profilaktyka inaczej - wyszkowska młodzież wie, jak to działa (zdjęcia)

Profilaktyka inaczej - wyszkowska młodzież wie, jak to działa (zdjęcia)

22 maja 2019, 06:34, KPP Wyszków, red. MK

Spektakl profilaktyczny, gra miejska, wspólna zabawa to atrakcje w których uczestniczyli uczniowie wyszkowskich szkół.

W ramach programu "Wychowanie i Profilaktyka" prowadzonego przez gminę Wyszków młodzież zainicjowała piątkowe atrakcje, w których uczestniczyło około 160 uczniów oraz opiekunowie. Spotkanie rozpoczęło się występem solistów ze szkoły muzycznej w Wyszkowie. Zaraz po tym na scenie Wyszkowskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" pojawili się aktorzy młodzieżowego teatru profilaktycznego "Farsa", którzy fantastycznie przedstawili sztukę pt. "Inni", poruszającą sprawy tolerancji, zrozumienia, wsparcia, akceptacji, a przede wszystkim szacunku i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

W kolejnym punkcie piątkowego spotkania liderka grupy WiP Wyszków przybliżyła działania i cele programu - "Celem programu jest pokazanie młodym ludziom, że można żyć, kiedy nie ograniczają uzależnienia, kiedy jest się wolnym człowiekiem. Ta inicjatywa zaprasza, ale nie wyklucza. Nie odtrąca, ale akceptuje. Uczy odpowiedzialności za siebie i innych oraz pokazuje, jak cenne jest ludzkie życie. Nie działamy dla nagród, robimy to bezinteresownie. U nas nie ma czegoś takiego jak tzw. margines społeczny, każdy z nas jest inny, wyjątkowy na swój sposób i właśnie to jest piękne. Inicjatorami tego programu jesteśmy my - wyszkowska młodzież"- mówiła.

Następnie na scenę zaproszono zastępcę burmistrza Wyszkowa Anetę Kowalewską i Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie insp. Michała Toporkiewicza, którzy zgodnie zadeklarowali, że zawsze będą wspierać młodzież w tego typu działaniach.

Po części artystycznej młodzież wzięła udział w grze miejskiej. Dziesięć startujących drużyn miało do pokonania trasę składającą się z dziesięciu stacji. Na każdej z nich, na zawodników czekało zadanie, które następnie było punktowane. Liczyła się kreatywność, praca w grupie, sposób radzenia sobie z przeszkodami, wzajemna pomoc i integracja. W grze miejskiej udział wzięli policjanci i strażacy, którzy na jednej ze stacji upozorowali wypadek, a zadaniem zawodników było udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystkie drużyny ukończyły trasę. Na zakończenie intensywnego dnia uczestnicy spotkali się na wspólnym grillu.

Piątkowym wzmaganiom drużyn przyglądali się również zaproszeni goście - policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz delegacja policjantów z Brandenburga.

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]