Dzisiaj jest: sobota, 21 września 2019

eWyszków » Wiadomości » Policjanci skontrolowali prawie 90 przewoźników

Policjanci skontrolowali prawie 90 przewoźników

30 maja 2019, 07:15, KPP Wyszków, red. MK

Policjanci wyszkowskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwość w przewozie osób".

Podczas akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierujących, którzy trudnią się przewozem osób. Wszystko, aby wyeliminować z ruchu drogowego kierowców będących pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków. W sumie sprawdzono stan trzeźwości 89 kierujących autobusami lub busami wykonującymi przewóz osób. Podczas akcji nie ujawniono żadnego nietrzeźwego kierującego busem czy też autobusem.

Tego typu działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uświadamianie kierującym, że to również od ich decyzji i zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Alkohol i brawura to tylko niektóre z przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Działania będą kontynuowane.

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]