Dzisiaj jest: niedziela, 17 listopada 2019

eWyszków » Wiadomości » Przed nami długi weekend. Zachowajmy rozsądek nie tylko na drodze, ale też podczas wypoczynku

Przed nami długi weekend. Zachowajmy rozsądek nie tylko na drodze, ale też podczas wypoczynku

19 czerwca 2019, 07:38, KPP Wyszków, red. MK

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców i pieszych - od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych użytkowników dróg.

Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Policja apeluje o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie. Przypomina też o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Zadbajmy o to, aby nasza podróż była przyjemna i wiązała się z długo wyczekiwanym wypoczynkiem.

Zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.

Kierowco - wypocznij przed podróżą i bądź pewny, że jesteś trzeźwy. Rób przerwy w trakcie jazdy. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów ruchu drogowego i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania.

Zwiększona liczba funkcjonariuszy jest skierowana także w rejony osiedli mieszkaniowych. Pamiętajmy, aby wyjeżdżając dokładnie pozamykać wszystkie okna i drzwi. Jeśli nasz dom jest wyposażony w system alarmowy, to powinniśmy go włączać nawet w porze dziennej, kiedy opuszczamy nasz dom.

Jeśli zauważymy podejrzane samochody, lub obce osoby "kręcące" się bez celu w rejonie naszych domów, czy blików poinformujmy o tym policjantów.

Pamiętajmy również o bezpiecznym zachowaniu nad wodą. Nie zapominajmy, że woda to ogromy żywioł i nie pozwólmy, aby nasza brawura czy wręcz głupota była przyczyna tragedii.

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]