Dzisiaj jest: piątek, 13 grudnia 2019

eWyszków » Wiadomości » Niesprawnym autokarem chciał przewieźć dzieci na wycieczkę

Niesprawnym autokarem chciał przewieźć dzieci na wycieczkę

31 lipca 2019, 08:15, KPP Wyszków, red. MK

Między innymi nieszczelny układ hamulcowy i niesprawny układ kierowniczy miał autobus, którym prawie 40-osobowa grupa dzieci miała wyjechać na wycieczkę. Policyjna kontrola pojazdu skończyła się mandatem i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Wyszkowska drogówka skontrolowała autokar, którym prawie 40-osobowa grupa dzieci w wieku od 5 do 11 lat miała wyjechać na wycieczkę. Tuż przed wyjazdem pojawiły się pewne uwagi, o których opiekunka wycieczki poinformowała policję. Wysłani na miejsce policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan techniczny pojazdu oraz dokumenty i trzeźwość kierowcy. Podczas kontroli autobusu należącego do prywatnego przewoźnika policjanci mieli duże zastrzeżenia głównie do stanu technicznego pojazdu. Nieszczelny układ hamulcowy, niesprawny układ kierowniczy, niesprawny układ elektryczny i duża korozja nadwozia pojazdu tak wyglądało podsumowanie policyjnej kontroli autokaru. W tej sytuacji decyzja nie mogło być inna, pojazd został niedopuszczony do wyjazdu.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci policja zachęca organizatorów wycieczek i wyjazdów, a także rodziców, aby przed wyjazdem swoich pociech zgłaszali policjantom konieczność skontrolowania autobusu. Wystarczy zadzwonić do Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wyszkowie na numer telefonu 29 743 6211. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]