Dzisiaj jest: piątek, 13 grudnia 2019

eWyszków » Wiadomości » Dwóch nietrzeźwych kierowców

Dwóch nietrzeźwych kierowców

2 sierpnia 2019, 07:36, KPP Wyszków, red. MK

Kierujący motorowerem miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, został zatrzymany przez świadka. Drugi z kierowców miał blisko 1 promil i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Tylko w ciągu ostatniej doby zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących. W powstrzymaniu od dalszej jazdy pijanego motorowerzysty pomógł świadek, który w Brańszczyku zatrzymał 40-latka, a o fakcie powiadomił policję. Motorowerzysta miał ponad 1,5 promila. Drugi z kierujących został zatrzymany przez policjantów w Lubielu Nowym. 22-letni kierowca nie ma uprawnień do kierowania, a mimo to i jeszcze pod wpływem alkoholu wsiadł ze kierownice opla. Miał blisko 1 promil.

Od początku tego roku wyszkowscy policjanci zatrzymali 90 nietrzeźwych kierujących. 25 z nich było sprawcami zdarzeń drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 11 zostało rannych. Kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, ale oprócz odpowiedzialności prawnej, spoczywa na nich przede wszystkim odpowiedzialność za życie i zdrowie ludzkie.

Pamiętajmy, że pijany kierowca stwarza śmiertelne zagrożenia na drodze. Nietrzeźwi za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie lekceważmy sygnałów wskazujących, że kierowca może być od wpływem alkoholu. Reagujmy, gdy widzimy, że pijany wsiada za kierownicę. Poinformujmy policję. Zgłoszenie może uratować komuś życie.
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]