Dzisiaj jest: niedziela, 26 stycznia 2020

eWyszków » Wiadomości » Pijani kierowcy zagrożeniem na drodze (zdjęcie)

Pijani kierowcy zagrożeniem na drodze (zdjęcie)

5 września 2019, 06:34, KPP Wyszków, red. MK

Nietrzeźwi kierowcy to jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa na naszych drogach. Niestety, nie wszyscy traktują to poważnie. Przedwczoraj policjanci zatrzymali na naszym terenie dwóch pijanych kierujących.

Pierwszy z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany przez policjantów w Rząśniku. Kierowca seata miał ponad 1 promil alkoholu, i nie był to pierwszy raz, kiedy mężczyzna zdecydował się wyjechać autem będąc w stanie nietrzeźwości. Już wcześniej karany był za jazdę po pijanemu, dlatego ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. 59-latek odpowie teraz za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie zakazu sądowego.

Kolejny z nietrzeźwych kierujących był sprawcą zdarzenia drogowego w Porządziu. Kierowca mercedesa nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim pojazdu i w momencie, gdy kierująca oplem zwolniła, aby zjechać na posesję uderzył w tył samochodu. Okazało się, że 30-letni kierowca mercedesa miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji.

To tylko dwa przykłady bezmyślności i nieodpowiedzialności kierowców. Niestety wciąż wiele osób decyduje się wsiadać za kółko po alkoholu. Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca w takim przypadku obligatoryjnie traci prawo jazdy a sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nawet 15 lat. Oprócz tego, niezależnie od wymierzonej kary orzekane jest również świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych.

Nietrzeźwi kierowcy to jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa na naszych drogach. Pamiętajmy, że wsiadając za kółko po alkoholu narażamy życie i zdrowie nie tylko swoje, ale również innych osób.

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]