Dzisiaj jest: sobota, 6 czerwca 2020

eWyszków » Wiadomości » Zareagował i doprowadził do zatrzymania pijanego kierowcy ciężarówki

Zareagował i doprowadził do zatrzymania pijanego kierowcy ciężarówki

17 września 2019, 06:31, KPP Wyszków, red. MK

Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie kierowcy ciężarówki ponad 2 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy poruszający się po drogach stwarzają ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, dlatego policjanci konsekwentnie eliminują ich z dalszej jazdy. Coraz częściej w tych działaniach funkcjonariusze wspierani są przez obywateli, którzy wzorowo reagują i informują policję o podejrzeniu pijanego kierowcy.

Tak właśnie postąpił mężczyzna, który w sobotę popołudniu w Turzynie zatrzymał pijanego kierowcę ciężarówki. Zgłaszającego zaniepokoił tor jazdy jadącego przed nim tira, a kiedy kierowca ciężarówki zjechał na pobocze i zatrzymał pojazd, zgłaszający natychmiast zareagował i zabrał mu kluczyki od samochodu.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie 48-letniego kierującego ciężarówką ponad 2 promile. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych. Wystarczy zadzwonić na numer 112 i powiadomić najbliższą jednostkę Policji o naszych podejrzeniach. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Być może nasza reakcja pozwoli uniknąć tragedii.
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]