Dzisiaj jest: sobota, 6 czerwca 2020

eWyszków » Wiadomości » Kierowcy ignorują znak STOP przy przejazdach kolejowych (wideo)

Kierowcy ignorują znak STOP przy przejazdach kolejowych (wideo)

19 września 2019, 12:57, KPP Wyszków, red. MK

Wyszkowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo na drogach publikują film, na którym widać kierujących samochodami, nie stosujących się do znaku STOP ustawionego przed przejazdem.

Pomimo wielu kampanii edukacyjno-profilaktycznych oraz licznych wypadków ze skutkiem śmiertelnym, wielu kierujących nadal lekceważy przejazdy kolejowe.

Wyszkowscy policjanci z drogówki w ostatnich dniach objęli szczególnym nadzorem przejazd kolejowy w Wyszkowie przy ul. 3 Maja. Policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego sprawdzili, czy kierowcy stosują się do znaku STOP ustawionego przed przejazdem kolejowym. Szybko jednak okazało się, że nie. Kierującym szkoda czasu, aby się zatrzymać, rozejrzeć i bezpiecznie przejechać. Pozostaje więc pytanie, czy ta krótka chwila jest warta ryzykowania utraty życia i zdrowia.

Każdy, kto będzie na przejeździe kolejowym ryzykował własnym życiem oraz życiem współpasażerów, nie może liczyć na pobłażanie ze strony funkcjonariuszy. Obowiązujący taryfikator przewiduje za popełnienie tego wykroczenia mandat karny w wysokości 100 złotych i dwóch punktów karnych. Na całe szczęście tym razem nikomu się nic nie stało. Kierujący ponieśli tylko konsekwencje prawne.

Dodatkowo policjanci drogówki z każdym zatrzymanym do kontroli drogowej przeprowadzili rozmowę profilaktyczną mającą na celu uświadomienie, jak poważne popełnili wykroczenie i czym takie zachowanie może skutkować.

podkom. Damian Wroczyński
Źródło zdj. http://www.sxc.hu/photo/1072047
Źródło wideo. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]