Dzisiaj jest: niedziela, 7 czerwca 2020

eWyszków » Wiadomości » Policjant z Wyszkowa na urlopie w Tajlandii pomagał ofiarom wypadku (zdjęcia)

Policjant z Wyszkowa na urlopie w Tajlandii pomagał ofiarom wypadku (zdjęcia)

30 października 2019, 12:44, KPP Wyszków, red. MK

Policjant z Wyszkowa przebywający na wakacjach w Tajlandii ratował życie poszkodowanych w wypadku. Pomaga kiedy inni potrzebują pomocy, bo jak sam mówi, nigdy nie wiadomo czy kiedyś sam nie będzie jej potrzebował.

To, że policjantem jest się nie tylko na służbie wiedzą mundurowi, którzy bez wahania niezależnie od miejsca i okoliczności są gotowi do niesienia pomocy. Tak właśnie było podczas urlopu wyszkowskiego policjanta przebywającego na wakacjach w Tajlandii.

Ten dzień na pewno długo pozostanie w pamięci podkom. Damiana Wroczyńskiego z wyszkowskiej drogówki. Kiedy policjant przygotowywał się do wyjścia z hotelu usłyszał huk, a zaraz potem krzyki dochodzące z ulicy przed budynkiem. Bez chwili wahanie wybiegł na ulicę, gdzie doszło do wypadku drogowego. W zderzeniu dwóch motocykli ucierpieli obywatele Francji. Jedna z osób mocno krwawiła z nogi. Policjant pobiegł do hotelu, wziął czyste ręczniki i do przyjazdu służb ratunkowych tamował krwawiące rany. Poszkodowani przewiezieni zostali do szpitala.

Sytuacja została opanowana, a do tego niewątpliwie przysłużył się wyszkowski policjant, który udowodnił, że bariera językowa oraz miejsce i okoliczności nie są przeszkodą, gdy w grę wchodzi ratowanie ludzkiego życia.

Autor: mł. asp. Marta Gierlicka

Źródło zdj. KPP Wyszków
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]