Dzisiaj jest: niedziela, 7 czerwca 2020

eWyszków » Wiadomości » Pijana dróżniczka kierowała ruchem na przejeździe

Pijana dróżniczka kierowała ruchem na przejeździe

20 listopada 2019, 11:32, KPP Wyszków, red. MK

Ponad promil alkoholu w organizmie miała dyżurna ruchu pełniąca służbę na stacji kolejowej w miejscowości Przetycz.

W czwartek po godz. 22 dyżurny wyszkowskiej policji otrzymał informacje, że na stacji kolejowej w Przetyczy (gm. Długosiodło) dyżurna ruchu jest najprawdopodobniej pijana. Szybko skierował tam policjantów z posterunku w Długosiodle, którzy sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jej organizmie ponad promil.

W tej sytuacji policjanci powiadomili również dyżurnego PKP. Pracownik został natychmiast odsunięty od pełnieni czynności związanych z ruchem pociągów. Zastąpiła go inna osoba. Na miejsce został wezwany patrol Straży Ochrony Kolei. Postępowanie służbowe szczegółowo wyjaśni okoliczności zdarzenia. Pracownik posiadał wszystkie szkolenia i długoletni staż pracy, by właściwie wykonywać obowiązki.

Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie zagrożenia związanego bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu grozi do 5 lat więzienia. Jak podkreśla PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. bezpieczeństwo jest priorytetem. Wszyscy pracownicy odpowiedzialni za prowadzenie ruchu pociągów biorą udział w regularnych szkoleniach. Pracownicy na każdym szkoleniu i pouczeniu otrzymują informacje o negatywnym wpływie alkoholu i innych używek. Prowadzone są także dzienne i nocne kontrole na posterunkach ruchu, aby maksymalnie ograniczyć negatywne zachowania.

mł. asp. Marta Gierlicka

Źródło zdj. KGP
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]