Dzisiaj jest: niedziela, 7 czerwca 2020

eWyszków » Wiadomości » S8 Wyszków - Ostrów już z pełnym standardem "eski" (zdjęcia)

S8 Wyszków - Ostrów już z pełnym standardem "eski" (zdjęcia)

21 listopada 2019, 11:01, GDDKiA Białystok, red. MK

Na drodze S8 Wyszków - Ostrów Mazowiecka zdjęto ograniczenie prędkości do 100 km/h.

Ostatni odcinek, na którym obowiązywało ograniczenie - od węzła Poręba do Ostrowi Mazowieckiej - zyskał pełen standard drogi ekspresowej i auta osobowe mogą tam jechać 120 km/h.

Ograniczenia prędkości wynikały z tego, że droga udostępniona kierowcom jesienią ubiegłego roku, nie w pełni spełniała wymagania w zakresie właściwości przeciwpoślizgowych, które zostały określone w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. Dotyczyło to dwóch odcinków z nawierzchnią z betonu cementowego: Wyszków - Poręba i Poręba - Ostrów Mazowiecka.

GDDKiA zobowiązała wykonawców do przeprowadzenia dodatkowych zabiegów poprawiających te właściwości. Roboty zostały wykonane, najpierw na odcinku Wyszków - Poręba (31.10), a 18 października na odc. Poręba - Ostrów Mazowiecka, uzyskano wymagane parametry przeciwpoślizgowe.

W związku z tym zostały usunięte znaki ograniczające prędkość do 100 km/h i przywrócone symbole drogi ekspresowej S8.

Źródło zdj. GDDKiA Białystok
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]