Dzisiaj jest: wtorek, 2 czerwca 2020

eWyszków » Wiadomości » Trwa walka z podróbkami

Trwa walka z podróbkami

18 lutego 2020, 12:53, IAS w Warszawie, red. Miłosz Magrzyk

Ponad 5 mln zł to szacunkowa wartość rynkowa podróbek, które zostały zajęte w wyniku działań mazowieckich funkcjonariuszy SCS i przysuskiej policji. Odzież i galanteria z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek znajdowały się na terenie prywatnej posesji.

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wspólnie z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej w Przysusze przeprowadzili na terenie gminy Tarczyn działania skierowane przeciwko nieuczciwym sprzedawcom.

Mundurowi skontrolowali magazyn znajdujący się na prywatnej posesji i dokonali zabezpieczenia blisko 4,6 tys. produktów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi oraz 7 worków wypełnionych naprasowankami, które prawdopodobnie miały zostać naniesione na ubrania.

Podczas działań zatrzymano na gorącym uczynku 3 mężczyzn w wieku od 18 do 46 lat. Jeden z zatrzymanych był właścicielem towaru, a pozostali pracownikami. Podczas przesłuchania przyznali, że podrobiona odzież i galanteria miała być sprzedana. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi.

Postępowanie w sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Ujawnione podróbki trafiły do magazynu depozytowego MUCS i zostały zabezpieczone w celu wykonania czynności procesowych.

Wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem i za ten czyn grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Podrabianie znaków towarowych to nie tylko przestępstwo. Wiele podrabianych towarów produkowanych jest bez nadzoru i kontroli jakości, z wykorzystaniem często szkodliwych i niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia materiałów - przypomina Wojciech Pawlak, naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Najczęściej podrabiane są artykuły odzieżowe, obuwie, kosmetyki, zabawki oraz produkty lecznicze.Źródło zdjęcia: IAS w Warszawie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]