Dzisiaj jest: wtorek, 14 lipca 2020

eWyszków » Wiadomości » Policja radzi, jak zabezpieczyć ogródki działkowe

Policja radzi, jak zabezpieczyć ogródki działkowe

27 maja 2020, 11:41, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Sezon porządkowania ogródków działkowych oraz częstszego przebywania na świeżym powietrzu już się rozpoczął. W tym czasie na terenach ogródków działkowych mogą pojawić się nieproszeni goście - złodzieje, a także wandale.

Każde miejsce zasługuje na to, by nasi mieszkańcy czuli się w nim bezpiecznie. Tym bardziej, jeżeli chodzi o miejsca, gdzie chcemy wypoczywać. Często straty spowodowane włamaniem oraz powstałymi zniszczeniami znacznie przekraczają wartość drobnej rzeczy, która jest przedmiotem kradzieży.

Należy pamiętać, że właściciele mają również duży wpływ na bezpieczeństwo. Warto o nie dbać wspólnie z sąsiadami. Na zasadzie wzajemności zwracajmy uwagę na osoby nieznajome, które chodzą po terenie ogrodu. Jeżeli zauważymy nieznany nam pojazd, który parkuje w okolicy, postarajmy się zapamiętać jego numer rejestracyjny i markę. Dobrze też pozostawać ze sobą w kontakcie, dlatego wymieńmy się z sąsiadami numerami telefonów.

Ważnym jest, jeśli np. nie mamy zamiaru wywozić sprzętu z działki, aby pomyśleć o lepszym zabezpieczeniu altany. Dobrym wyjściem są wzmocnione drzwi, okratowane okna czy zamki z atestem. Pomocnym będzie również czujny sąsiad.

Pamiętajmy, aby nawet podczas prac na działce nie pozostawiać cennych przedmiotów bez nadzoru. Złodziej może wkroczyć na działkę nawet wtedy, gdy na niej przebywamy, i niedostrzegalnie pozbawić nas cennych przedmiotów. Dlatego też nie pozostawiajmy w otwartych altanach pieniędzy, dokumentów i innych wartościowych rzeczy, gdy oddalamy się choćby na chwilę od miejsca ich pozostawienia.

Jeżeli łupem sprawcy okażą się pozostawione w otwartej altanie dokumenty i klucze do mieszkania, to sprawca, dysponując adresem zamieszkania działkowicza, ustalonym na podstawie dokumentów, przy użyciu skradzionych kluczy, może przedostać się do mieszkania ofiary.

Zwracajmy uwagę na obce osoby przebywające na ogródkach działkowych. Kiedy mamy wątpliwości, jeśli chodzi o zachowanie nieznanych osób, niezwłocznie zadzwońmy na policję. Policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą intencję podejrzanych osób.

O swoich spostrzeżeniach możemy kontaktować się z tzw. policjantem pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowym.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]