Dzisiaj jest: poniedziałek, 28 maja 2018

eWyszków » Wiadomości » Gala Sztuk Walki w Wyszkowie

Gala Sztuk Walki w Wyszkowie

4 października 2013, 09:34, UM w Wyszkowie, red. Agnieszka Pleńska

Już po raz drugi Wyszków będzie gospodarzem Gali Sztuk Walki. Gościem i gwiazdą gali będzie Mamed Khalidov, najlepszy zawodnik MMA w Polsce i jeden z najlepszych na świecie.

Już po raz drugi Wyszków będzie gospodarzem Gali Sztuk Walki, odbędzie się ona w niedzielę, 27 października w Hali WOSiR. Gościem i gwiazdą gali będzie Mamed Khalidov, najlepszy zawodnik MMA w Polsce i jeden z najlepszych na świecie. Galę poprowadzi znany aktor i miłośnik boksu, Jacek Lenartowicz. Organizatorem gali jest Gmina Wyszków przy współpracy Młodzieżowego Klubu Sportowego Gimnazjon Apin Wyszków.

Podczas gali rozegranych zostanie osiem walk w boksie i kickboxingu. Wystąpią zawodnicy z klubu Gimnazjum Apin Wyszków oraz z klubów: Semiramida Pułtusk, Palestra Warszawa, Fight Academy Ostrołęka, Dragon Fight Club Radom oraz KSW Szczecinek. Siódma walka w boksie - Daniel Bralewski z Gimnazjon Apin Wyszków kontra Jerzy "Juras" Wroński z KS Warszawa Palestra - będzie walką o pas Burmistrza Wyszkowa.

Wyszkowa Gala Sztuk Walki będzie imprezą biletowaną, bilety od 9 października będzie można kupować w hali WOSiR. Bilety na trybunach kosztują 15 złotych, bilety na płycie hali - 25 złotych.

Wszystkie szczegóły dotyczące gali przedstawione zostały podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie, która odbyła się w czwartek, 3 października. Wzięli w niej udział zawodnicy Gimnazjon Apin Wyszków, którzy wystąpią podczas gali, trener Paweł Deluga oraz burmistrz Grzegorz Nowosielski. Konferencję prowadził Marek Wiśniewski, dyrektor WOSiR.

Jak mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski samorząd miejski Wyszkowa zachęcony zainteresowaniem i powodzeniem gali boksu, która organizowana była w marcu tego roku postanowił po raz drugi zorganizować w Wyszkowie bokserskie sportowe widowisko. Będzie to znakomita okazja do promocji wyszkowskiego Klubu Gimnazjon Apin. Klub rozwija się prężnie, zawodnicy odnoszą coraz większe sukcesy, nie brakuje również młodych adeptów sztuk walki w Wyszkowie. Boks dołącza do wiodących dyscyplin w mieście. Gmina Wyszków bardzo te działania wspiera. Mateusz Tryc, wychowanek klubu jest stypendystą gminy. Gmina Wyszków zakupiła także profesjonalną matę do sztuk wali, na której w swojej siedzibie już trenują zawodnicy klubu.

- Chciałbym, aby październikowa gala była znakomitą okazją do sprawdzenia, rywalizacji dla naszych wyszkowskich bokserów, by mogli powalczyć na oczach swojego miasta - mam nadzieję i życzę - wygrywając - mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski. Dla wyszkowian będzie to kolejne spotkanie z profesjonalnym i amatorskim boksem, a przy tym wielkie sportowe widowisko.


WYSZKOWSKA GALA SZTUK WALKI: 27.10.2013

Organizowana przez GMINĘ WYSZKÓW przy współpracy z Młodzieżowym Klubem Sportowym "Gimnazjon APIN Wyszków"

1. Rozpoczęcie Gali (Przywitanie gości, wyczytanie walk) godz 17:00-17:15
Na czerwono zawodnicy MKS Gimnazjon Apin Wyszków

2. Pierwsza walka w Boksie -57 kg junior, 3 rundy po 2min
Sutan Kodzoew vs Szymon Jagaczewski (KS Semiramida Pułtusk)

(Będzie to próba rewanżu dla naszego zawodnika za przegraną w marcu na Gali First Blood ,Sutan pochodzi z Inguszetii )

3. Druga walka w Kickboxing K 1 -72 kg, 3 rundy po 2min
Błażej Sarnacki vs Beniamin Wojtkowski obaj z (MKS Gimnazjon Apin Wyszków)

(Walka Bratobójcza- Sarnacki były wice mistrz Polski amatorów ale będzie to jego pierwsza walka zawodowa a dla Wojtkowskiego będzie to już drugi pojedynek na zawodowym ringu )

4. Występ Artystyczny

5. Trzecia walka w Kickboxing K 1 - 64 kg, 3 rundy po 3min
Marcin Borecki vs Kamil Ekert (KS Palestra Warszawa)

(Borecki obecnie 3 zawodnik Mistrzostw Świata w K1 do 61 kg - Ekert Vicemistrz Polski K-1 Rules 2011 w kategorii wagowej do 57kg, 15 walk zawodowych )

6. Czwarta walka w Kickboxing K 1 - 81 kg, 3 rundy po 3min
Paweł Gerek vs Piotr "SLU" Stańczak (KS Palestra Warszawa)

(Gerek Zawodowy Mistrz Polski do 81 kg - Stańczak Vice Mistrz Polski Młodzieżowców do 81 kg obecnie kadra Polski, będzie to próba rewanżu dla Gerka za niefortunną przegrana na Gali First Blood w Marcu kiedy w pierwszej rundzie lekaż przerwał walkę przez rozcięty łuk brwiowy) uważam że będzie to jedna z najciekawszych walk na Galii.

7. Piąta walka Rankingowa "sherdog.com" w MMA - 93 kg, 2 rundy po 5 min
8.
Mateusz Śniadała vs Michał Baranowski (Fight Academy Ostrołęka)
(Dla Mateusza będzie to debiut i mam nadzieje rozpoczęcie fajnej kariery sportowej a Baranowski już debiutował w tym roku i wygrał)

9. Występ Artystyczny

10. Szósta walka w Kickboxing K 1 + 91 kg Open, 3 rundy po 3min
Marcin Szreder (Palestra Warszawa) vs Łukasz Guzik (Dragon Fight Club Radom)
(Obaj zawodnicy są medalistami Mistrzostw Polski i rywalizują o miejsce w w Kadrze Polski, smaczku tej walce dodaje fakt że będzie to ich trzecie spotkanie które ma dać odpowiedź kto jest naprawde lepszy bo jak na razie jest remis po 1:1, ponadto jest to waga ciężka przewiduje że walka skończy się przed czasem)


11. Siódma walka w Boks - 75 kg, 3 rundy po 3min
Daniel Bralewski vs Jerzy "Juras" Wroński (KS Palestra Warszawa)

(Wroński jest utytułowanym zawodnikiem amatorskiego kick-boxingu. Był pięciokrotnym mistrzem Polski (2005-2009), dwukrotnym wicemistrzem świata (Segedyn 2005, Belgrad 2007) oraz zdobywcą Pucharu Świata WAKO (Segedyn 2008), Daniel Bralewski był Vice Mistrzem Polski w K 1i trzeci w pucharze Polski wiec teoretycznie faworytem jes Wroński ale będzie to jego debiut w Boksie i tu jako faworyta widzę Daniela Bralewskiego który walczy powodzeniem w Boksie już od 2 la jest młodszy i bardziej zdeterminowany wygrana z takim nazwiskiem jak Wroński mocno przyspieszy karierę Daniela.

12. Ósma walka w Kickboxing K 1 - 81 kg, 3 rundy po 3min
O PAS ZAWODOWEGO MISTRZA POLSKI PZKB w K 1 do - 71 kg
Piotr Trześniewski-Tryc vs Mikołaj Chamarczuk (KSW Szczecinek)

Piotr Trześniewski-Tryc młody agresywnie walczący ciągle poruszający się do przodu zawodnik który lubi wymiany ciosów w końcu to Tryc. Zdobywca Pucharu Polski i zawodnik klasy B Zawodowej walczący w Holandii. Chamarczuk Mistrz Polski amatorów i Zawodowców w K 1 do 71 kg walczący podobnie do Piotra myślę że walka przed czasem się skończy żaden nie będzie na pewno się cofał.


13. Zakończenie ok. 20:15

źródło zdj. UM w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]