Dzisiaj jest: poniedziałek, 26 stycznia 2026

eWyszków » Wiadomości » Ciężka przeprawa z outsiderem

Ciężka przeprawa z outsiderem

19 marca 2015, 16:47, Tomasz Krupa

Patrząc z perspektywy samej tabeli te spotkania miało być spacerkiem dla podopiecznych trenera Adama Salamona. Jak się jednak okazało spotkanie z Wkrą nie było, aż takie proste.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli piłkarze z Wyszkowa, którzy częściej gościli pod bramką Wkry. Goście co jakiś czas "odgryzali się" naszym zawodnikom, ale nie potrafili skutecznie zagrozić bramce strzeżonej przez Błesznowskiego. Najlepszą okazję już na początku spotkania na bramkę miał Ala Wróbel, ale jego strzał z ośmiu metrów minimalnie minął słupek bramki Wkry. Pod koniec pierwszej połowy idealną sytuację bramkową zmarnował jeden z graczy Wkry, który minimalnie spóźnił się ze wślizgiem do pustej bramki Bugu.

Druga partia gry to mocne uderzenie gości i tylko szybkiemu wyjściu z bramki i skróceniu kąta przez Błesznowskiego mogliśmy cieszyć się z nie utraty bramki. Bug odpowiedział dopiero w 67 minucie. Tym razem sam na sam z golkiperem Wkry znalazł się Łukasz Damętko, ale i on nie potrafił skierować piłki do siatki. W 74 minucie kibice zgromadzeni na stadionie w Wyszkowie mogli w końcu obejrzeć bramkę. Piłkę dośrodkowywaną przez Barankiewicza w pole karne spadła pod nogi Nowackiego, a ten silnym strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi gości. Kropkę nad i postawił w 83 minucie Kowalczyk pokonując golkipera Wkry strzałem głową.

Bug Wyszków - Wkra Żuromin 2-0 (0-:0)
Bramki:
Nowacki 74., Kowalczyk 83.
Bug: P. Błesznowski - R. Nogaj, A. Wróbel, B. Szydłowski, M. Maciak, Ł. Damętko, Sz. Salwin, P. Nowacki, E. Dobkowski (46' J. Rejnuś), Ł. Barankiewicz (88' T. Cichocki), Ł. Kowalczyk

Tabela pochodzi z portalu: www.90minut.pl
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]