Dzisiaj jest: poniedziałek, 24 czerwca 2024

eWyszków » Wiadomości » Zabezpiecz się przed kradzieżą auta! Policja apeluje

Zabezpiecz się przed kradzieżą auta! Policja apeluje

15 lutego 2012, 20:03, Adrian Paszczyk

W ostatnim tygodniu na terenie powiatu wyszkowskiego skradziono dwa auta, można było temu zapobiec - sprawdź jak.

9 lutego na wyszkowską policję zgłosił się mieszkaniec Wyszkowa, któremu z terenu posesji skradziono samochód marki Ford Mondeo, koloru oliwkowego. Auto w momencie kradzieży było otwarte i miało uruchomiony silnik.

10 lutego na policję w Wyszkowie zgłosił się właściciel samochodu marki Fiat Scudo, koloru niebieskiego. Swoje auto pozostawił na terenie firmy transportowej po czym udał się w trasę, kiedy wrócił samochodu już nie było. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Wyszków.

Wyszkowska policja apeluje do kierowców o ostrożność i radzi jak zapobiec kradzieży. Czytaj poniżej.

- W ostatnim tygodniu na terenie naszego powiatu doszło do dwóch kradzieży samochodów.
Policja alarmuje o zachowanie zdrowego rozsądku i niepozostawianie pojazdu bez odpowiedniego zabezpieczenia. - czytamy w apelu.

Kradzież samochodu czy włamanie do niego to zdarzenia, które mogą przydarzyć się każdemu jego posiadaczowi, ale jeśli podejmie czynności zabezpieczające, jeżeli nie będzie "prowokował" złodzieja może je znacznie ograniczyć.

Wychodząc naprzeciw takiemu problemowi przedstawiamy kilka porad utrudniających sprawcy dokonanie przestępstwa lub wykroczenia:
* Zamykaj drzwi i okna za każdym razem gdy opuszczasz samochód.
* Nie zostawiaj żadnych dokumentów w samochodzie, a zwłaszcza dowodu rejestracyjnego i polisy ubezpieczeniowej.
* Kluczyki zawsze zabieraj ze sobą, nawet jeśli samochód pozostawiasz w garażu.
* Nie zostawiaj nigdy kluczyka w stacyjce
* Nie zostawiaj bagażu i żadnych przedmiotów w widocznym miejscu, zabieraj je ze sobą lub zamykaj w bagażniku, pozostawienie ich na widoku będzie zachęt ą dla złodzieja.
* Staraj się parkować w miejscach strzeżonych, nocą unikaj postoju i parkowania w miejscach nieoświetlonych.
* Zwracaj uwagę na osoby kręcące się przy samochodach i zaglądające do ich wnętrz. Nawet jeśli to nie twój samochód - reaguj! Uwaga! Reaguj bezpiecznie! Twoje życie i zdrowie jest najważniejsze! Powiadom Policję i obserwując złodzieja czekaj na jej przyjazd.
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]