Dzisiaj jest: wtorek, 28 czerwca 2022

eWyszków » Wiadomości » Oddali hołd M. Anielewiczowi (zdjęcia)

Oddali hołd M. Anielewiczowi (zdjęcia)

25 sierpnia 2015, 13:46, UM w Wyszkowie, red. Agnieszka Pleńska

19 sierpnia Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora i Pułtusk gościły 120-osobowa grupę młodzieży, uczniów szkoły Ort Yokneam z Jaffy (dzielnica stolicy Izraela Tel Avivu) wraz z dyrektorką szkoły i wychowawcami.

Grupie towarzyszył Jacob Holzman urodzony w Pułtusku, jeden z nielicznych mieszkańców naszego miasta ocalałych z holocaustu.

W programie wizyty było spotkanie z władzami Akademii Humanistycznej, które reprezentował Prorektor ds. zagranicznych dr Krzysztof Ostrowski. W ratuszu goście spotkali się z burmistrzem Pułtuska Krzysztofem Nuszkiewiczem.

Młodzież izraelska już po raz drugi w program pobytu w Polsce organizowanego przez Ministerstwo Oświaty Izraela wpisuje wizyty w Pułtusku i Wyszkowie - miastach mazowieckich, o wielowiekowej historii i tradycji zamieszkiwania Żydów. Mazowsze było bowiem miejscem zamieszkania licznej społeczności żydowskiej i urodzin wielu wybitnych ludzi, którzy odegrali wielką rolę we współczesnym świecie.

Młodzież odwiedziła również Wyszków. Przy pomniku upamiętniającym Mordechaja Anielewicza odmówiono modlitwę oraz wysłuchano krótkiego rysu historycznego tego miejsce i życiorysu samego przywódcy powstania w getcie warszawskim.źródło zdj. UM w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]