Dzisiaj jest: wtorek, 4 sierpnia 2020

eWyszków » Wiadomości » Policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców

Policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców

9 stycznia 2020, 09:43, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wydawać by się mogło, że świadomość o konsekwencjach jazdy po alkoholu, jakimi są m.in. utrata prawa jazdy, a nawet kara pozbawienia wolności, są wystarczającym argumentem odstraszającym potencjalnych sprawców przestępstw drogowych. Niestety miniony weekend pokazuje, że niektórych kierowców zupełnie nie obchodzi bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. W ciągu ostatnich dni na naszych drogach policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących.

Mimo licznych informacji medialnych o tragicznych zdarzeniach drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących nie do wszystkich dociera przekaz, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, bo stwarza to olbrzymie zagrożenie spowodowania groźnego wypadku drogowego. Niestety kolejni kierowcy swoim postępowaniem udowodnili, że bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego jest im zupełnie obojętne.

Tylko w ostatni długi weekend policjanci zatrzymali na drogach naszego powiatu pięciu nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekord należał do mieszkańca gm. Rząśnik, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z posterunku w Długosiodle. Mężczyzna miał prawi 3,5 promila alkoholu w organizmie. Niewiele mniej, bo 3 promile alkoholu, miał kierujący oplem mieszkaniec Goworowa, który został zatrzymany przez patrol policji z Długosiodła w miejscowości Wólka Grochowa. Kolejni kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów ruchu drogowego na terenie gm. Wyszków.

Dwóch z zatrzymanych kierujących ma już czynne zakazy kierowania samochodem, które zostały wydane przez sąd. Kolejni właśnie stracili prawo jazdy. Wszyscy za swoje postepowanie odpowiedzą przez sądem.Źródło zdjęcia: KWP w Radomiu
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]