Dzisiaj jest: środa, 23 września 2020

eWyszków » Wiadomości » Powiaty połączone nową drogą

Powiaty połączone nową drogą

15 stycznia 2020, 10:07, Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

W ramach projektu zastosowano rozwiązania uwzględniające potrzeby wszystkich użytkowników infrastruktury drogowej.

Umowę na dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych na odcinku Knurowiec - Nowa Wieś - Długosiodło - Bosewo Stare - Prabuty - granica powiatu podpisano we wrześniu 2017 r. Również pod koniec roku 2017 podpisano umowę na wykonanie robót budowlanych odcinków znajdujących się na terenie powiatu wyszkowskiego. Umowę podpisano z firmą "Ostrada" z Ostrołęki. Prace te zostały zakończone wiosną 2019 r.

Przedsięwzięcie objęło przebudowę odcinków drogi o łącznej długości 17,91 km, w zakres którego wchodziło między innymi przebudowanie jezdni do szerokości 6 metrów, przebudowa rowów i poboczy. W ramach zadania zmodernizowano również 3 mosty, pojawiły się też nowe chodniki, ścieżka rowerowa i rondo w miejscowości Stare Bosewo.

W ramach projektu zastosowano rozwiązania uwzględniające potrzeby wszystkich użytkowników infrastruktury drogowej, w tym osób poruszających się na wózkach i osób niewidomych. Całkowita wartość projektu wniosła ponad 12 mln 700 tys. zł. Wkład własny powiatu stanowił niemal 5,5 mln zł.

Więcej informacji pod linkiem: >https://www.powiat-wyszkowski.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=1241
.Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]