Dzisiaj jest: środa, 21 października 2020

eWyszków » Wiadomości » W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

20 stycznia 2020, 12:16, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Od dzisiaj, czyli do środy 22 stycznia, policjanci wyszkowskiej drogówki będą prowadzić wzmożone działania. Działania te będą nastawione na poprawę bezpieczeństwa pieszych w naszym powiecie.

Podczas prowadzonych działań policjanci będą zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących wobec pieszych, ale również na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wśród głównych przyczyn wypadków z winy pieszego należy wymienić przede wszystkim: wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, przekraczanie przejść dla pieszych na czerwonym świetle i przebieganie przez drogę lub wchodzenie na nią zza pojazdu czy innej przeszkody ograniczającej widoczność.

W przypadku kierujących pojazdami najczęstszymi przyczynami powodowania wypadków są: nadmierna prędkość w obrębie przejścia dla pieszych, wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim i omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Wzmożone działania mają na celu wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań powodowanych zarówno przez pieszych, jak i kierujących pojazdami, a co za tym idzie zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie

  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]