Dzisiaj jest: niedziela, 27 września 2020

eWyszków » Wiadomości » Ponad pół tony tytoniu ukryte w samochodzie

Ponad pół tony tytoniu ukryte w samochodzie

14 lutego 2020, 13:36, IAS w Warszawie, red. Miłosz Magrzyk

660 kg tytoniu w 41 workach ujawnili funkcjonariusze KAS oraz CBŚP. Nielegalna działalność mogłaby narazić budżet państwa na straty w wysokości prawie 700 tys. zł.

Na początku lutego, dzięki profesjonalnej współpracy, funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Centralnego Biura Śledczego Policji ujawnili na terenie województwa kujawsko-pomorskiego tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Wytypowano do kontroli samochód dostawczy, w którym podczas przeszukania części ładunkowej odkryto nielegalny susz tytoniowy. Kierowca pojazdu, 47 -letni obywatel Polski, nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających legalność towaru. Mężczyzna, po przesłuchaniu, został zwolniony, ale za przewożenie tytoniu bez polskich znaków akcyzy może grozić mu kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, a nawet obie te sankcje łącznie.

Zabezpieczony tytoń zapakowany był do 41 worków o łącznej wadze 660 kg. Jego wprowadzenie do obrotu mogłoby narazić Skarb Państwa na uszczuplenia blisko 700 tys. zł.

- Zwalczanie przestępczości w obszarze wyrobów tytoniowych stanowi jeden z priorytetów działań SCS, które obejmują również obrót suszem tytoniowym pochodzącym z nielegalnych źródeł. Walka z szarą strefą w tym obszarze ma szczególne znaczenie dla ochrony interesów finansowych państwa i ochrony zdrowia obywateli - powiedział Wojciech Pawlak, naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Zatrzymany susz tytoniowy został przekazany do magazynu depozytowego MUCS oraz zabezpieczony w celu wykonania czynności procesowych.Źródło zdjęcia: IAS w Warszawie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]