Dzisiaj jest: poniedziałek, 18 stycznia 2021

eWyszków » Wiadomości » Bądź rozsądny. Zostań w domu

Bądź rozsądny. Zostań w domu

9 kwietnia 2020, 11:44, KWP w Radomiu, red. Miłosz Magrzyk

Większość mieszkańców Mazowsza stosuje się do wydanych zaleceń w zakresie ograniczenia kontaktów z innymi osobami oraz zakazów przemieszczania się. Miniony weekend pokazał jednak, że nie wszyscy respektują nowe zasady funkcjonowania społecznego.

Od 1 kwietnia każda osoba, która nie ma ukończonych 18 lat, z domu może wyjść tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary czy plaże są zamknięte. Jednak mimo wysokich kar, w dalszym ciągu zdarzają się osoby lekceważące obowiązujące zakazy. Mazowieccy policjanci przypominają i apelują do mieszkańców, aby pozostali w domach, zadbali o zdrowie i życie swoje i najbliższych. Na ulicach miast jest więcej policyjnych patroli, a sytuację z powietrza monitorują drony.

Wiosenna aura sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu, a to niestety w związku z trwającą epidemią jest niemożliwe. Większość mieszkańców Mazowsza stosuje się do wydanych zaleceń w zakresie ograniczenia kontaktów z innymi osobami oraz zakazów przemieszczania się. Miniony weekend pokazał jednak, że nie wszyscy respektują nowe zasady funkcjonowania społecznego. Policjanci pouczyli 121 osób, nałożyli 244 mandaty karne i skierowali do sądów 116 wniosków w związku z naruszeniem przepisów dotyczących zakazów przemieszczania się. Do służb sanitarnych przekazano także informacje dotyczące 238 naruszeń kwarantanny oraz innych przepisów, co zagrożone jest grzywną w wysokości do 30 tys. zł.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się grupa młodych osób w wieku 19-27 lat, która postanowiła spotkać się i rozpalić ognisko w lesie. Zdarzenie miało miejsce w sobotę wieczorem pod Grójcem. Policjanci, gdy dotarli na miejsce, zauważyli 6 osób bawiących się przy ognisku. Młodzi ludzie byli aroganccy i okazali lekceważący stosunek do obecnej sytuacji. Oświadczyli, że wiedzą, iż w związku z panującą pandemią występują ograniczenia. Ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie mieć konsekwencje prawne.

Policjanci z Lipska nałożyli mandaty na 3 osoby, które postanowiły spotkać się w miejscu publicznym, a następnie urządziły sobie bezcelową przejażdżkę po mieście.

Na ulicach miast policjanci, wykorzystując nagłośnienie w radiowozach, w dalszym ciągu przypominają, by w trosce o zdrowie i życie swoje i innych pozostać w domu, a z powietrza sytuację monitorują drony. Osoby, które lekceważą przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami i wysokimi karami.

Apelujemy o rozsądek i podjęcie wspólnych wysiłków w celu zahamowania rozwoju wirusa. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad!Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]