Dzisiaj jest: niedziela, 24 stycznia 2021

eWyszków » Wiadomości » Co słychać w grupie "Speed"?

Co słychać w grupie "Speed"?

13 kwietnia 2020, 11:12, KWP, red. Miłosz Magrzyk

Na początku kwietnia policjanci mazowieckiej grupy "Speed" ujawnili 98 wykroczeń, które popełniono na drogach Mazowsza - 64 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli 81 mandatów oraz zatrzymali 4 prawa jazdy i 11 dowodów rejestracyjnych.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu oraz nadmierna prędkość niesie za sobą zagrożenia nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa też na rodzaj obrażeń, jakich mogą doznać w razie wypadku osoby podróżujące autem.

W lipcu 2019 roku na Mazowszu powstała grupa "Speed". Grupa ta ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Doświadczeni policjanci grupy "Speed" zwracają uwagę na karygodne zachowania na drodze. Funkcjonariusze są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania dopuszczalnej prędkości.

W dniach 1-5 kwietnia policjanci ujawnili 98 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z czego 64 z tych wykroczeń dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości (w tym 3 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym). Policjanci zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych, 2 pijanych kierowców i jednego, który kierował autem pomimo tego, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]