Dzisiaj jest: niedziela, 24 stycznia 2021

eWyszków » Wiadomości » Policjanci i pracownicy cywilni KPP w Wyszkowie szyją maseczki

Policjanci i pracownicy cywilni KPP w Wyszkowie szyją maseczki

25 kwietnia 2020, 10:27, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Policjanci wspólnie z pracownikami cywilnymi KPP w Wyszkowie już od pewnego czasu szyją maseczki ochronne. Zajmują się tym w czasie wolnym. Na swoim koncie mają uszytych ponad pół tysiąca sztuk. Maseczki już trafiły do mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Policjanci rozdają je osobom potrzebującym spotkanym podczas pełnienia służby.

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych. W ten sposób osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zakażać innych.

Materiały do szycia maseczek dostarczane są ze Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Dziękujemy zatem za każde wsparcie, które w stanie epidemii jest dla nas szczególnie ważne.

Oprócz zasobów własnych policjanci otrzymują wsparcie także z innych źródeł. Dokładnie 720 maseczek ochronnych trafiło do wyszkowskich policjantów, aby wesprzeć bezpieczeństwo mundurowych w czasie pełnienia przez nich służby. Maseczki i środki do dezynfekcji zostały przekazane przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie. Teraz, kiedy zasłanianie ust i nosa jest już obowiązkowe dla wszystkich, policjanci dzielą się maseczkami z mieszkańcami naszego powiatu. Wspólnie zadbajmy o nasze dobro!

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do zaleceń! Weźmy odpowiedzialność za siebie, swoich najbliższych oraz innych obywateli!Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]