Dzisiaj jest: niedziela, 24 stycznia 2021

eWyszków » Wiadomości » Mazowsze liderem w korzystaniu z usługi "Twój e-PIT"

Mazowsze liderem w korzystaniu z usługi "Twój e-PIT"

29 kwietnia 2020, 12:17, IAS w Warszawie, red. Miłosz Magrzyk

Mazowieckie urzędy starają się sprawnie i systematycznie zwracać pieniądze oczekującym na nie podatnikom.

Ponad pół miliona zeznań rocznych poprzez "Twój e-PIT" złożyli podatnicy z województwa mazowieckiego. Urzędy skarbowe dokonały zwrotu dla ponad 350 tysięcy podatników. Kwota zwrotów z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) to ponad 500 milionów złotych.

Pomimo tego, że bezpośredni kontakt z urzędami skarbowymi jest obecnie ograniczony, nie oznacza to, że nasza praca została zawieszona. Każdego dnia pracownicy i funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie wykonują swoje ustawowe obowiązki. Efektem ich działań jest dokonanie ponad 350 tysięcy zwrotów w podatku dochodowym od osób fizycznych.

Wpływ na taką liczbę dokonanych zwrotów z pewnością ma to, że podatnicy z województwa mazowieckiego bardzo chętnie wybierają elektroniczną formę rozliczenia swoich dochodów. Świadczy o tym fakt, że ponad pół miliona podatników złożyło swoje zeznania poprzez usługę "Twój e-PIT". Stawia to województwo mazowieckie na pierwszym miejscu pod względem liczby rozliczeń sporządzonych przy wykorzystaniu tej usługi. Warto pamiętać o tym, że w przypadku zeznań składanych drogą elektroniczną czas oczekiwania na zwrot jest krótszy niż w przypadku deklaracji papierowych.

Mazowieckie urzędy starają się sprawnie i systematycznie zwracać pieniądze oczekującym na nie podatnikom. Mimo obecnie panującej trudnej sytuacji do podatników z naszego województwa wróciło już ponad pół miliarda złotych.

Urzędy skarbowe województwa mazowieckiego na bieżącą dokonują też rozliczeń deklaracji związanych z podatkiem od towarów i usług (VAT). Według stanu na dzień 30.03.2020 łączna kwota zwrotów VAT wyniosła blisko 10 miliardów złotych.

Zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych przez Internet i zdalnego kontaktu z jednostkami KAS. Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na stronie podatki.gov.pl.

Źródło zdjęcia: http://www.sxc.hu/photo/1287061
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]