Dzisiaj jest: niedziela, 24 stycznia 2021

eWyszków » Wiadomości » Z pracy prosto do policyjnego aresztu

Z pracy prosto do policyjnego aresztu

3 maja 2020, 10:47, KPP w Wyszkowie, red. Miłosz Magrzyk

Kryminalni z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali 4 mężczyzn podejrzewanych o kradzież towarów z magazynów logistycznych jednego z przedsiębiorstw. W wyniku szeregu przeszukań policjanci odzyskali skradziony towar. Nieuczciwym pracownikom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny wyszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży mienia z centrum dystrybucji jednego z przedsiębiorstw na terenie powiatu wyszkowskiego. Na miejsce natychmiast pojechali wyszkowscy kryminalni. Policjanci niezwłocznie przystąpili do działania. W toku wykonywanych czynności policjanci szybko ustalili przebieg zdarzeń - 2 pracowników magazynów w ścisłym porozumieniu z parą ochroniarzy w ciągu jednej nocy ukradło towar na kwotę ponad 2 tys. zł.

Wszystko od początku było zaplanowane. Pracownicy magazynu wybierali rzeczy i dzielili się z ochroniarzami w zamian za przepuszczenie ich przez bramki kontrolne. Skradziony towar, w tym wędliny, alkohole i maszynki do golenia, chowali w swoich samochodach, bagażniku skutera oraz w pomieszczeniu służbowym. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Wyszkowie w wyniku wykonanych przeszukań ujawnili skradzione przedmioty.

Czworo mieszkańców gminy Wyszków i Brańszczyk (w wieku 25 - 42 lat) zostało zatrzymanych jeszcze przed skończeniem swojej zmiany. Z terenu firmy, w której pracowali, trafili od razu za kratki policyjnego aresztu. Mężczyźni przyznali się do zarzutów, które im przedstawiono. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]