Dzisiaj jest: niedziela, 24 stycznia 2021

eWyszków » Wiadomości » Działania grupy Speed

Działania grupy Speed

7 maja 2020, 11:24, KWP, red. Miłosz Magrzyk

W ubiegłym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy Speed ujawnili 410 wykroczeń, do których doszło na drogach naszego województwa. 288 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli 322 mandaty, a w 7 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali też 10 praw jazdy oraz 27 dowodów rejestracyjnych.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu oraz nadmierna prędkość niesie za sobą zagrożenia nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa też na rodzaj obrażeń, których w razie wypadku mogą doznać podróżujące autem osoby.

W lipcu 2019 roku na Mazowszu powstała grupa Speed. Grupa ta ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Doświadczeni policjanci grupy Speed zwracają uwagę na karygodne zachowania na drodze - są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Przez ostatni tydzień (27 kwietnia - 3 maja) policjanci ujawnili 410 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z czego 288 wykroczeń dotyczyło przekroczenia prędkości. Zatrzymano 8 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali też 27 dowodów rejestracyjnych i 4 pijanych kierowców.

Źródło zdjęcia: KPP w Wyszkowie
  

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności. [Zamknij]